1. Z jakiego materiału jest wykonany stelaż szklarni?

Odpowiedź: Do produkcji stelaży wykorzystuje się profil z ocynkowanej stali. Grubość metalu 0,8 mm.

 

2. Jaka jest odległość między łukami?

Odpowiedź: Odległość między łukami wynosi zazwyczaj 0,67 m oraz 1 m dla szklarni o niedużym rozmiarze, gdzie szerokość nie przekracza 1,65 – 2,4 m.

 

3. Gdzie można znaleźć informację o cenie szklarni?

Odpowiedź: Cena jest automatycznie wyliczana na stronie głównej po dokonaniu wybory niezbędnych materiałów i konfiguracji. 

 

4. Do czego służy ochrona przed promieniowaniem ultrafioletowym?

Odpowiedź: Poliwęglan ulega zniszczeniu podczas przenikania przez niego promieni słonecznych. Warstwa ochronna nie pozwala promieniom słońca przechodzić przez poliwęglan. W słoneczne lato poliwęglan bez warstwy ochronnej niszczeje w przeciągu 1-2 sezonów, pojawiają się dziury w miejscach mocowania, staje się on kruchy i łamliwy. Ważne jest, żeby warstwa ochronna znajdowała się na całej powierzchni arkusza, a nie stanowiła domieszki do masy całkowitej.  

 

5. Jaki poliwęglan jest wykorzystywany do budowy szklarni?

Odpowiedź: Zazwyczaj do budowy szklarni jest wykorzystywany przezroczysty poliwęglan komorowy o grubości 4 mm lub 6 mm. Przy wyborze arkuszy należy zwrócić uwagę na jego gęstość i obecność warstwy ochronnej UV. Oferujemy arkusze marki Berolux o grubości 4 mm i gęstości 0,55 kg/m2 oraz o grubości 6 mm i gęstości 0,8 kg/m2 wyprodukowane w Europie. Im większa gęstość, tym mocniejszy arkusz. Wszystkie arkusze posiadają specjalną warstwę, chroniącą przed promieniowaniem ultrafioletowym. 

 

6. Używać czy nie używać profilów łączących do poliwęglanu podczas montażu szklarni?

Odpowiedź: Konstrukcja szklarni jest opracowana w taki sposób, żeby można było zrezygnować z profilów łączących (po co przepłacać), podczas mocowania arkuszy na zakładkę zostaje wystarczająca nadwyżka z obu stron, która dodatkowo wzmacnia miejsca łączenia. 

 

7. Chcę pokryć swoją szklarnię poliwęglanem, powiedziano mi, że trzeba użyć specjalnych podkładek do mocowania, czy można się obejść bez nich?

Odpowiedź: Zalecamy stosowanie podkładek grzybkowych w konstrukcjach użytku publicznego i w przypadku konieczności zachowania walorów estetycznych (na przykład markiza lub daszek). Do mocowania poliwęglanu komorowego w szklarni wystarczy podłożyć pod główkę wkrętu metalową podkładkę z gumową uszczelką, ważne jest bowiem, żeby zwiększyć i uszczelnić strefę pod główką wkrętu. Poliwęglan ma zdolność „oddychania” w zależności od temperatury i z czasem otwór pod wkrętem wyrabia się, co może spowodować oderwanie się arkusza.    

 

8. Czy można waszą szklarnię ustawić bezpośrednio na ziemi?

Odpowiedź: Tak. Konstrukcja szklarni przewiduje możliwość ustawienia jej na ziemi, w zestawie znajdują się specjalne kotwy w kształcie litery T. 

 

9. Po co mocować szklarnię do ziemi?

Odpowiedź: Mocować szklarnię nie tylko do ziemi, ale również do dowolnego rodzaju powierzchni należy z kilku powodów. W dołączonej do szklarni instrukcji widnieje informacje o dopuszczalnym obciążeniu, spowodowanym śniegiem i wiatrem. Obciążenie wiatrem jest szczególnie niebezpieczne latem, kiedy drzwi szklarni są otwarte, są przypadki, kiedy silny wiatr nie tylko przewracał szklarnię, ale również unosiła ją na kilka metrów w górę. Zimą pod wpływem ciężaru śniegu podstawa szklarni może rozsunąć się, co może znacznie zmniejszyć sztywność stelaża. Dlatego też podstawa szklarni powinna być odpowiednio przymocowana!   

 

10. Co tą są kotwy do ziemi?

Odpowiedź: – Kotwa do ziemi: proste i niezawodne narzędzie. Kotwy są przeznaczone do ustawienia szklarni bezpośrednio na ziemi. Mocowanie odbywa się za pomocą wkrętów samowiercących lub śrub z nakrętkami do stelaża szklarni. Dane rozwiązanie pozwala na montaż szklarni bez dodatkowej wylewki fundamentu. Po montażu można z powrotem zasypać ziemią lub wzmocnić nasyp żwirem. Prawidłowe mocowanie szklarni do gruntu pozwala uniknąć przewrócenia się lub przesunięcia szklarni pod wpływem silnego wiatru.

Montaż kotew odbywa się po złożeniu szklarni. W miejscu, gdzie będzie znajdować się kotwa wykopuje się wgłębienie. Następnie kotwa jest mocowana do stelaża szklarni i wstawiana do wykopanego wgłębienia.   

 

11. Czym różnią się poliwęglan komorowy i lity?

Odpowiedź: Z molekularnego punktu widzenia jest to jedna i ta sama substancja. Poliwęglan lity – to jednolity arkusz, składający się z połączonych ze sobą roztopionych granulek poliwęglanu. Arkusze są produkowane w standardowych rozmiarach 3,5×2,5 m i grubości 1-10 mm. Poliwęglan komorowy – to materiał z cienkimi ściankami z poliwęglanu i pustymi komorami, wypełnionymi powietrzem, co sprawia, że te arkusze są lekkie. Rozmiary arkusza – 12×2,1m,  grubość – 4-32 mm.

 

12. Ile waży arkusz poliwęglanu komorowego 4 mm?

Odpowiedź: Wagę arkusza można wyliczyć na podstawie gęstości. Bierzemy pod uwagę arkusz 12 m: grubość 4 mm przy gęstości 0,6 kg/m2 waży 15,12 kg, o gęstości 0,7kg/m2 waży 17,64 kg. 

 

13. Dlaczego nie należy instalować poliwęglanu komorowego poziomo?

Odpowiedź: Wewnątrz komór z powodu różnicy temperatur powstanie kondensat, jeśli nie zapewnimy możliwości odpływu z czasem woda może zakwitnąć, a zimą podczas zamarzania możliwe jest uszkodzenie samego arkusza.   

 

14. Do czego są wykorzystywane taśmy uszczelniające?

Odpowiedź: Rzeczywiście, zgodnie z technologią montażu poliwęglanu komorowego stosuje się taśmy uszczelniające i perforowane. Chronią one otwarte odcinki arkusza przed przedostaniem się do środka wilgoci, kurzu i owadów, i jednocześnie nie przeszkadzają one w odpływie kondensatu. Są to taśmy samoprzylepne, co czyni je bardzo wygodnymi w użyciu.  

 

15. Jak zamówić i zapłacić za szklarnię?

Odpowiedź: Szklarnię można zamówić na stronie lub pod wskazanym numerem telefonu. Sposób płatności opisany jest w zakładce Płatności. 

 

16. Czy szklarnię można złożyć samodzielnie czy powinni to zrobić specjaliści?

Odpowiedź: Do każdej z naszych szklarni dołączona jest szczegółowa instrukcja, dotycząca montażu szklarni. Dwie osoby bez specjalnych umiejętności są w stanie złożyć szklarnię, krok po kroku śledząc za instrukcją. Jeśli jako dziecko lubiłeś zajmować się konstruowaniem, to nawet możesz dobrze się bawić podczas montażu i instalacji szklarni. W razie konieczności można zamówić montaż u nas. Nasi specjaliści wykonają zlecenie w dogodnym dla ciebie terminie. Zapłacić za montaż można po zakończeniu pracy.

Shopping cart

0

No products in the cart.